News Portal

 • पेट्रोल पम्पमा कोरोना भाइरस संक्रमणको खतरा

  रातोपोस्ट संवाददाता
  २३९ पटक

  एजेन्सी । कोरोना भाइरसको संक्रमण विश्वभर बढ्दै गएको छ । सार्वजनिक स्थानमा मानिसहरूलाई एकत्रित हुन रोक लगाइएको छ ।

  तर पेट्रोल पम्पहरू खुला छन् । पछिल्लो समय पेट्रोल पम्पमा कोरेना भाइरस धेरै दिनसम्म जीवित रहन सक्ने दाबीहरू आइरहेका छन् । युनिभर्सिटी कलेज लन्डनका भाइरोलोजिस्ट डा. जोय ग्रोबका अनुसार कुनै धातु अथवा प्लास्टिकबाट बनेको सतहमा भाइरस कैयौं दिनसम्म जीवित रहन सक्छ ।

  बेलायतका प्रधानमन्त्री बोरिस जोन्सनका सहायक डोमिनिक कमिङ्सविरुद्ध लकडाउन उल्लंघन गरेर लन्डनबाट दरहमको दुईतर्फी यात्रा गरेको आरोप लागेको छ । यात्राका दौरान के उनी कुनै सर्भिस स्टेसनमा रोकिएका हुन सक्ने पनि आरोप लगाइएको छ । यद्यपि डोमिनिकले आफूमाथि उठेको आरोपलाई अस्वीकार गरेका छन् ।

  डा। ग्रोबले हरेक व्यक्तिमा संक्रमणको स्तर फरक हुने भएकाले डोमिनिकको विषयमा आफूले केही भन्न नसक्ने बताएका छन् । तर सर्भिस स्टेसनजस्ता स्थानमा भाइरस केही समयसम्म रहन सक्ने विषय चिन्ताजनक भएको उनको भनाइ छ । डा. ग्रोबले भने, “यदि कुनै व्यक्तिको हातमा भाइरस छ भने यस्तो स्थानमा भाइरस रहने खतरा अत्यन्तै बढी हुन्छ ।” बीबीसी

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Facebook

  Our Team

  अध्यक्ष : गणेश बहादुर मगर

  सम्पादक : दिलिप थापा

  संवाददाता: सुबराज लामिछाने

  मल्टीमिडिया : एकराज प्रधान
  व्यवस्थापक : अप्सना बेगम
  कानुनी सल्लाहकार : हरि बस्नेत

  Abouts us

  रातो पोस्ट मिडिया प्रा. लि
  मेचीनगर- ६  काँकरभिट्टा,  झापा
  फोन : ९८५२६२१३०० – ९८२५९३५२२२
  इमेल : [email protected]
  कम्पनी रजिस्ट्रार कार्यलय दर्ता नं.- २१३१००/ ७५/०७६

  Copyright © 2016-2021 RatoPost | Powered By EasySoftnepal