News Portal

नेवार समूदायले किजा पूजा मनाउँदै, आज सार्वजनिक बिदा

रातोपोस्ट संवाददाता
४९६ पटक

काठमाडौं, २ मंसिर । नेवार समूदायले आज किजा पूजा अर्थात् भाइ पुजा मनाउँदै छन् ।

नेवार समूदायमा यो तीन दिनको चाड स्वन्ति नख: मा खेतबाट आएको धान भित्र्याउने र वर्षभरीको हिसाब–किताब सम्पन्न गर्ने अर्थात साल तामाम गर्नुका साथसाथै आफ्नो शरीरलाई पूजा गरी नयाँ वर्षका लागि संघर्ष गर्दै अगाडि बढ्नका लागि आवश्यक पौष्टिकतत्व ग्रहण गर्ने पर्वको रुपमा लिएको पाइन्छ ।

किजा पूजामा भाइको पूजा गर्ने र दीर्घायूको कामना गर्ने गरिन्छ । हरेक मानिस भित्रको देउता अनि दिदिीहिनीबीचको आत्मीयताकालागि नेवा: समूदायमा तिहार प्रसिद्ध छ । किजा पूजाको दिन आज सरकारले सार्वजनिक बिदा दिएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Our Team

अध्यक्ष : गणेश बहादुर मगर
सम्पादक : दिलिप थापा
संवाददाता: सुबराज लामिछाने
मल्टीमिडिया : एकराज प्रधान
व्यवस्थापक : अप्सना बेगम
सल्लाहकार : घनश्याम गाैतम
कानुनी सल्लाहकार : मानबहादुर खत्री
सम्पर्क नम्बर (९८५२६२१३००)