News Portal

 • कमल गाउँपालिकाले बढि कर लगाएको विरुद्ध, प्रतिपक्षी मोर्चाको खबरदारी

  रातोपोस्ट संवाददाता
  ३४८ पटक

  केरखा। झापाको कमल गाउँपालिकाबाट जनअपेक्षा अनुसार काम नभएको तथा स्थानीयबासीहरुमाथि विभिन्न शीर्षकमा बढि कर लादिएको विषयमा विरोध जनाउँदै आज स्थानीय क्रियाशील प्रतिपक्षी दलहरुको साझा मोर्चाले स्थानीय सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको छ ।

  नेपाली कांग्रेस, समाजवादी पार्टी, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी, राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी, क्रान्तीकारी नेकपा माओवादी र लिम्बुवान मञ्च तथा स्वतन्त्र नागरिकहरुको साझा मोर्चाले आज गाउँपालिका कार्यालयमा पुगेर संयुक्त ज्ञापनपत्र बुझाएको हो ।

  ज्ञापनपत्रमा कृषियोग्य जमिनमा समेत लगाइएको सम्पत्ती करसहित सबैखाले अव्यवहारिक कर खारेज गर्न र नागरिकहरुलाई परिवर्तित राज्य व्यवस्था अनुसार सुशासनको अनुभुति दिलाउन जोडदार माग गरेको हो ।

  जनप्रतिनिधिहरुलाई राज्यशक्तिको दुरुपयोग तत्काल रोकेर जनताको भावनाको कदर गर्नसमेत खबरदारी गरेको छ ।

  गाउँपालिका अध्यक्ष मेनुका काफ्ले र प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत सुवास श्रेष्ठको उपस्थितिमा ती दलले संयुक्तरुपमा ५ पृष्ठ लामो ज्ञापनपत्र बुझाएका हुन् ।

  ज्ञापनपत्रमा न्यायिक समितिको कार्य सम्पादन राजनीतिक आस्था र विचारका आधारमा पूर्वाग्रही र मनोमानी ढंगबाट हुने गरेको भन्दै तत्काल सच्याउन ध्यानाकर्षण गराइएको छ ।

  त्यस्तै सरकारले किसानहरुका लागि ल्याएको कृषि अनुदान जनप्रतिनिधिहरु आफैंले आफ्नै एकाघर परिवारमा वितरण गरेर किसानहरुलाई विभेद गरेको, सरकारले ल्याएको स्वास्थ्य वीमा कार्यक्रमसमेत प्रभावकारी ढंगबाट सञ्चालन नगरिएको आक्षेप लगाइएको छ ।

  यस्तै, विकास निर्माणका योजनाहरुलाई पूर्णता दिन तदारुकता नदेखाएको, सडक, पूल, कल्भर्टजस्ता पूर्वाधार विकासका योजनाहरुमा समेत राजनीतिक भेदभाव भइरहेको, गाउँपालिका अन्तर्गतको सार्वजनिक तथा सरकारी सम्पत्तीको दुरुपयोग भइरहेको, सार्वजनिक जग्गाहरुमा अतिक्रमण बढेको भनिएको छ ।

  ज्ञापत्रपत्रमा तत्काल त्यस किसिमका त्रुटीहरु नसच्याए नागरिकहरु लोकतान्त्रिक विधि र प्रकृयाअनुसार चरणबद्ध आन्दोलनमा जान बाध्य हुने उल्लेख गरिएको छ ।

  ज्ञापत्रपत्र बुझाउन ठूलो संख्यामा गाउँपालिका कार्यालय पुगेका थिए ।

  मोर्चाका तर्फबाट नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सदस्य तथा सो गाउँपालिकामा अध्यक्ष  हुकुमसिंह राई र समाजवादी पार्टी झापाका अध्यक्ष दिपेनवाला राईले स्थानीय सरकारका गतिविधि जनअपेक्षा विपरित हुँदा लोकतन्त्र नै खतरामा पर्ने र नागरिकहरुले अधिकारबाट बञ्चित हुनुपर्ने अवस्था आउने भन्दै मोर्चाको खबरदारीलाई कमजोर नआँक्न चेतावनी दिएका थिए ।

  ज्ञापनपत्र ग्रहणपछि गाउँपालिका अध्यक्ष मेनुका काफ्लेले ज्ञापनपत्रमा आएका सुझावहरुले स्थानीय सरकारलाई थप सकारात्मक बाटोमा डोहोर्याउँदै समृद्ध कमल गाउँपालिका बनाउनमा महत्वपूर्ण सहयोग पुग्ने भएकाले दलहरुका मागप्रति सकारात्मक रहने बताएकी छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Our Team

  अध्यक्ष : गणेश बहादुर मगर
  सम्पादक : दिलिप थापा
  संवाददाता: सुबराज लामिछाने
  मल्टीमिडिया : एकराज प्रधान
  व्यवस्थापक : अप्सना बेगम
  सल्लाहकार : घनश्याम गाैतम
  कानुनी सल्लाहकार : मानबहादुर खत्री
  सम्पर्क नम्बर (९८५२६२१३००)